Rozmiar: 2109 bajtów

Obozy konne dla dzieci - Rancho Pod Lasem

Adres: Gospodarstwo agroturystyczne,
Jacek Sosnowski
76 - 010 Polanów
Rekowo, gm. Polanów
Rekowo 9
Telefon: tel.kom: +48 606 613 089
Województwo: zachodniopomorskie
Region: nadmorski, jeziora i rzeki
E-mail: info@ekopensjonat.pl
Strona WWW: http://www.ranchopodlasem.pl
Okres dostępności: całoroczny
Ilość miejsc: 30
k_pom1.gif (35 bytes)
Cennik: min 30 zł, max 45 zł

Zorganizowane zajęcia dla dzieci, obozy rajdowe, językowe, jeździeckie, artystyczne

Pełny cennik na: www.ranchopodlasem.pl

Obozy i rajdy konne dla dzieci i dorosłych koło Koszalina. Rekowo położone jest niezwykle malowniczo wśród lasów i jezior około 35 km od morza. Nasze gospodarstwo agroturystyczne leży w dolinie pod lasem 500m za wsią.

Mieszkanie: Gościom ceniącym wygodę oferujemy niezależne dwupokojowe mieszkania z kuchnią/aneksem lub/i niezależnym ogrodem. Miłośnikom bliższego kontaktu z naturą proponujemy nocleg przy ognisku w prawdziwym indiańskim TIPI. Zdjęcia okolicy i obiektu znajdziesz tutaj.

Wyżywienie: Obozowicze korzystają z pysznych posiłków w wersji wegetariańskie lub tradycyjnej. Uczestnicy kursów i inni goście indywidualni mają możliwość samodzielnego przygotowania posiłków (z myślą o różnorodnych preferencjach dietetycznych naszych gości wyposażyliśmy większość oferowanych mieszkań w aneksy kuchenne), a kto lubi kuchnię tradycyjną może skorzystać z wyżywienia w okolicznych agroturystykach.

O Nas:
Klimatyczne miejsce, piękne otoczenie, niezwykli ludzie i cudowne konie – oto Ranczo pod Lasem.

Nasza okolica, to jedne z najpiękniejszych w Polsce terenów na rajdy piesze, konne i rowerowe. Lasy, łąki, jeziora, doliny i góry a do tego bliskość morza, czego więcej można pragnąć?

Możesz na miejscu delektować się koncertem świerszczy (w zagajniku brzózkowym przygotowaliśmy całodobowy park hamakowy) albo w cieniu orzecha wystrugać swoja pierwszą rzeźbę (pomożemy!) ale jeśli lubisz przygody, to zapraszamy Cię na przygodę z końmi! Jednak to, co oferujemy, to coś znacznie więcej niż „jazda konna”.

Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na wędrowne rajdy, poprowadzimy Twoją naukę od zera wg. nowatorskiej metody, która pozwoli Ci nauczyć się rozumieć konie, budować z nimi bliska relację, bawić się z nimi i wspólnie wędrować z pewnością jaką daje doskonały dosiad. Szkolimy w stylu naturalnym z elementami „west”, jesteśmy też instruktorami stylu angielskiego. Ostatecznie przy doskonałym porozumieniu nie ważne, co na konia założysz, w rzeczywistości nie potrzeba nic …. :)

Zapraszamy gości indywidualnych, grupy oraz młodzież. Szczegółową ofertę naszych OBOZÓW KONNYCH znajdziesz w zakładce Obozy.

Koniecznie zajrzyj też do zakładki Szkolenia. Znajdziesz tam ciekawą ofertę WARSZTATÓW obejmujących nie tylko zagadnienia "naturalu' ale także tematy związane z rozwojem osobistym i zdrowiem.

Naturalne życie oznacza m.in., że nie ma u nas telewizji. Za to każdego wieczoru płonie ogień w Tipi, a jeśli pragniesz mocniejszych wrażeń to zapraszamy Cię do naszej KUŹNI TALENTÓW niekoniecznie tylko w roli widza. Z naszą pomocą możesz się szybko przeobrazić w muzyka czy aktora, a zręczna charakteryzacja sprawi, że nawet przyjaciele nie rozpoznają twojej twarzy.

Dlaczego warto do nas przyjechać:
Tutaj na pewno się zakochasz!. Prócz tego, że miejsce jest wyjątkowe, mieszka w nim też wyjątkowa rodzina: 17 wspaniałych koni różnej rasy i maści a jeśli chcesz je bliżej poznać, zajrzyj koniecznie do zakładki: "Nasze konie".
BOGACTWO OKOLICZNEJ NATURY - przepiękne dzikie tereny, zagłębie jagód, grzybów i dzikiej zwierzyny (polowania tylko z aparatem), malownicze trasy rajdów konnych: szlakiem 12 jezior, szlakiem Leśnych Osad, Grzbietami gór i dzikimi jarami na Świętą Górę Polanowską, Aleją Mrówek do Kościernicy, Na "galop po plaży" do Łaz i wiele innych.
PROFESJONALNA SZKOŁA JAZDY KONNEJ, techniki klasyczne i naturalne (!), padok, tereny, RAJDY.
SZTUKA - spotkania z muzyką, poezją i teatrem, wieczór skeczy z udziałem dzieci naszych gości, plenery malarskie, wspólne rzeźbienie, imprezy artystyczno-kulinarne: wspólne pieczenie chleba, wypieki artystyczne itd.,
CIEPŁA, RODZINNA ATMOSFERA - Jesteśmy tradycyjną rodziną (2+5) hołdującą wartościom chrześcijańskim, propagującą życie wolne od nałogów, telewizji, "wyścigu szczurów" i pseudonowoczesnego chaosu. Popieramy i stosujemy zasady Fair Trade. Sztuka jest balsamem dla duszy i łagodzi obyczaje.
Uwaga: część atrakcji (np. zajęcia dla dzieci, występy) dostępna jest wyłącznie podczas trwania obozów artystycznych.


Atrakcje w pobliżu:

Nie bez przyczyny nasza gmina była przed wojną nazywana "Perłą Pomorza". Jest to okolica o niezwykłych walorach przyrodniczych, na które składa się urozmaicony krajobraz, zróżnicowane lasy, dziewicze jeziora, dzikie jary, bogactwo rzadkich gatunków flory i fauny.
To właśnie w naszej gminie znajduje się najwyższe wzniesienie Pomorza Środkowego - Święta Góra Polanowska (odl.15 km.)
Mamy też położone najwyżej w Polsce jezioro (nie licząc Morskiego Oka) - Jezioro Bobęcińskie Wielkie (wys. ok. 220 m npm). Posiada ono 24 wyspy, niezwykle czystą wodę. Ma 80 m głębokości. (Odl. 40 km.)
Także tu można odwiedzić największe w Europie skupisko olbrzymich mrowisk zwane "Aleją Mrówek" (odl. ok. 5 km.),
"Park Leśników" przy pobliskiej leśniczówce (odl. ok. 100 m),
Rezerwat archeologiczny w Grzybnicy, kamienne kręgi z pierwszego i drugiego wieku naszej ery (odl. ok. 15 km),
11 kurchanów związanych z kultem zmarłych, pozostałość po zamieszkujących tu Gotach i Gepidach (odl. ok. 15 km.)
"Radwiański szlak kajakowy" (odl. ok. 10 km),
W miejscowości Włoki - prywatny "Ogród Botaniczny" (odl. ok. 15 km),
"Żywy" skansen indiański - przepięknie położony na 8 ha zupełnie dzikiego terenu (odl. ok. 30 km.)
Zabytkowy, kryty strzechą, szachulcowy kościół w Garbnie (odl. 3-4 km),
Zamek rycerski w Kręgu,
Hortulus - jedyne w polsce centrum ogrodów tematycznych; ogród japoński, francuski, angielski, śródziemnomorski itp (ok. 45 km.),
Atrakcyjne miejscowości nadmorskie: Mielno, Łazy, Dąbki, Darłowo (port, zamek), Darłówko (aquapark). (odl. 35-55 km.).


Pomocne informacje:
kąpielisko - 2 km
las - 50 m
sklep spożywczy - 1 km
Miasta i miejscowości w pobliżu - Polanów, Koszalin
Atrakcyjne jeziora w pobliżu obiektu (do 3km) - Nicemino, Morskie Oko

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


Województwo zachodniopomorskie


 

Rozmiar: 2109 bajtów